Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

גדר גובלת בין שכנים: אישור שכן

מוצגות 15 תגובות – 76 עד 90 (מתוך 150 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    ארז מירב
    מנהל בפורום

תשלום על חומה משותפת

שלום, אם החומה נועדה להיות קיר תמך לקרקע, יש לשלם על חלקך. שים לב שמעבר לתמיכה בקרקע, יש אלמנט של מניעת נפילת אדם. מה שקובע זה הגובה הדרוש למניעת נפילת אדם מהקרקע הגבוהה לנמוכה.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

אביתר
    משתתף

אני מנסה. רק להבין.כשאתה אומר

אני מנסה. רק להבין.כשאתה אומר שהשכן בונה על קו גבול מדוייק אתה מתכוון מחולק חצי אצלי ואצלו?זו הסיטואציה שמצריך אישור? או גם כשבונה את כל עובי הקיר אצלו עד לקו הגבול ?

ארז מירב
    מנהל בפורום

גדר בין שכנים

כשאתה אומר שהשכן בונה על קו גבול מדוייק אתה מתכוון מחולק חצי אצלי ואצלו? זו הסיטואציה שמצריך אישור?- כן.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

אביתר
    משתתף

הבנתי.רק עוד שאלה קטנה.האם

הבנתי.רק עוד שאלה קטנה.האם כמו שתיארתי פה ,כשכל הקיר נבנה אצלו.מחוייב הוא בטייח מהצד שלי ?

ארז מירב
    מנהל בפורום

טיח על חומה בין שכנים

כל אלמנט בנוי, גם אם הוא פטור מהיתר בניה או חתימת שכן, מחוייב בגימור טיח או גימור שיניח דעתו של מהנדס הועדה המקומית.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

אביתר
    משתתף

משני הצדדים??

משני הצדדים??

ארז מירב
    מנהל בפורום

חומה בין שכנים

כן, משני הצדדים.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

אביתר
    משתתף

פלישת חומה בין שכנים

ארז שלום עוד שאלה קטנה.האם יש חוק התיישנות על חומה חורגת קיימת? קיר השכן פולש אלינו אך נעשה לפני שנים.האם יש התיישנות על החריגה או שבאפשרותינו לפרק?

ארז מירב
    מנהל בפורום

פלישת חומה בין שכנים

שלום, אין כל התיישנות. עליכם להביא מודד אשר יתקע יתדות. אם השכן מתנגד להרוס יש לבקש מהמודד מפה שמראה את הפלישה, ואז לבקש מעו"ד שיוציא צו שמורה על השכן להרוס את הפלישה ואף לחייב אותו בדמי שימוש על הקרקע בה השתמש.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

רוזה ביט
    משתתף

גדר בין בתים פרטיים.

שלום רב, אנו גרים בבית פרטי כאשר שכנינו גם כן. בניינו קיימת גדר בנויה לבנים בגובה כ50סמ. ועלייה יש במרכזה בזנטים וגדר רשת ירוקה( "שקופה") לאורכה של כל החומה( כ15מ) אני רוצה על גבי גדר הלבנים למתוח ברזנט אטום, ועל גביו לכיוון השטח שלי לשים גדר במבוק של כ150סמ, בנוסף ל50 ס"מ הגדר הבנויה, כך שסהכ יוצא כ2מ' הפרדה. השכן מתנגד בתוכף ואינו מוכן שאשים כלום. הוא נהנה מהנוף ואנחנו סובלים מחוסר פרטיות. בנוסף אין לי שום רצון לבקש ממנו שישתתף בהוצאה כל שהיא. מה אומר החוק, מה מותר לי לעשות ללא שום אישור במסגרת החוק ועד איזה גובה. תודה רבה.

ארז מירב
    מנהל בפורום

גדר בין בתים פרטיים

שלום, כל מה שנבנה על קו הגבול הוא רכוש משותף וחייב בהסכמת שני הצדדים. אם אין הסכמה מתחילות בעיות, אבל מתקדימים עולה שאם אתה מוותר על 20 ס"מ ובונה את הגדר החדשה כולה על השטח שלך- לשכן אין יכולת להתנגד, כל עוד הגדר בגובה עד 150 ס"מ.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

אביתר
    משתתף

רגל חומה

שלום נבנתה חומה רק בגבולו של השכן ול חשבונו "הרגל" של החומה פולשת אלינו מה אומר החוק לגבי זה?

רוזה ביט
    משתתף

שלום רב,

שלום רב, ותודה רבה לך המענה המהיר. אם אני עושה זאת על השטח שלי, לא בבניה "כבדה" כלומר גדר קלה ברזנת אטום ועל גביו במבוק, האם ניתן לעשות יותר מ150סמ, 150 זה מתחת לגובה ראש… ואינו נותן מענה ממשי . צרפתי שרטוט שמראה מצב קיים ומצב רצוי. מה האופצייה שלי כן למקם מחיצה מעל גובה 150 ס"מ מגובה אפס אפס. האם בתשובתה הקודמת התקוונת 150 סמ לא כולל את ההחלק הבנוי הנמוך? שוב תודה לך.    

ארז מירב
    מנהל בפורום

גדר בין שכנים

החוק לא ברור לגבי בניית אלמנט בגובה יותר מ 150 ס"מ (כולל או לא כולל אלמנט בטון בתחתית). אני מניח שזה בתחום שיקול הדעת של מהנדס הועדה המקומית.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

ארז מירב
    מנהל בפורום

גדר בין שכנים

כל אלמנט שנבנה על השטח שלך, או בדיוק בגבול ביניכם מחייב כמובן אישור שלך. ניתן לפנות לועדה המקומית לתכנון ובניה, או לעו"ד.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 15 תגובות – 76 עד 90 (מתוך 150 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן